Odos problemos ir keturi jų sprendimai būdai

Ar mūsų oda sausa, riebi, paveikta aknės ar kitų odos ligų, priklauso nuo genotipo. Nepaisant to, mes nuolatos naršome internete ieškodami  patarimų, kaip išlaikyti skaisčią, sveiką ir jauną veido odą. Patenkame ir į reklamos pinkles, kurios pasakoja apie dar vieną kremą, su kuriuo stebuklingai išsispręs visos odos problemos. Deja, dažnai tai būna tik laikinas sprendimas. O ar teko girdėti apie Omega-3, astaksantiną ir kitas odą tausojančias medžiagos?

Odos regeneracija – pagrindinė odos ląstelių funkcija

Daugybę laiko skiriame analizuodami, ką tepsime ant odos paviršiaus, bet pamirštame pagrindus – odos ląstelių pagrindines sąvybes. Oda yra greičiausiai atsinaujinantis organas, t. y. vietoje senų ląstelių nuolat atsiranda naujos.  Jei organizmui užtenka medžiagų, odos sluoksnis turi išlikti tokio paties storio: mirštant senoms ląstelėms apatiniame odos sluoksnyje turi susidaryti naujų ląstelių sluoksnis. Taip jos keičia vienos kitas.

Svarbu suprasti, kad pirmiausia odą reikia maitinti iš vidaus kur vyksta pagrindinis ląstelių atsinaujinimo procesas, o ne tik paviršiuje kremais “užglaistyti” pasekmes. Bet – jei sugebėsime sukurti darnų odos maitinimo balansą, sulauksime geriausių rezultatų.

Priemonės, labiausiai mylimos mūsų odos

Yra žinomi 4 pagrindiniai komponentai, reikalingi tinkamai naujų ląstelių sintezei ir odos regeneracijai. 

Fosfolipidai

Fosfolipidai – pagrindinis ląstelės membranos komponentas. Fosfolipidinis sluoksnis yra tarsi tinklelis, kuris atsakingas už visų maisto medžiagų patekimą į ląsteles, taip pat ir nereikalingų medžiagų pašalinimą. Odos ląstelėse pagrindinis komponentas, nuo kurio priklauso odos atsparumas aplinkos faktoriams – sausam orui, nešvarumams, kenksmingoms medžiagoms, fiziniams pažeidimams ar patogenų patekimui. Mūsų odos paviršius sudarytas iš šalia viena kitos susiglaudusių ląstelių, o pats viršutinis sluoksnis – didelis fosfolipidų sluoksnis.

Astaksantinas

Natūralus karotenoidas astaksantinas –  antioksidantas kuris įnirtingai kovoja su genetinės medžiagos sintezės „klaidomis“. Tos klaidos – tai ne kas kitas, kaip pirmasis vėžinių susirgimų etapas. Kadangi odos ląstelės dauginasi itin greitai, DNR pažeidimų tikimybė taip pat išauga. Būtent antioksidantai užtikrina mažesnę pažaidų tikimybę, jų suradimą ir sunaikinimą. Kuo geriau veikia mūsų organizmo antioksidacinės sistemos, tuo mažesnė tikimybė išsivystyti vėžiniams susirgimams. /LYL Astaksantinas Maisto Papildas/

Omega-3

Omega-3 – odos elastingumas ir mažesnis poveikis aplinkos pažeidimams. Įsivaizduokite, jei mums masažą darytų be aliejaus – koks būtų jausmas? Būtent toks jausmas yra mūsų odos paviršiuje, jeigu jos neprisotiname omega-3 riebalų rūgštimis. Esant jų stygiui sutrinka reikalingų medžiagų pernaša ir aprūpinimas – oda tampa ne tik lengviau pažeidžiama aplinkos sąlygų, bet ir daug prasčiau aprūpinama maisto medžiagomis tiek vidiniuose, tiek paviršiniuose sluoksniuose.

Cholinas

Cholinas – tai medžiaga, kuri kaip papildas veikia visas anksčiau išvardintas sąvybes. Jis yra naudojamas fosfolipidų sintezėje (kaip pirminė medžiaga, iš kurios jie sintetinami), DNR ir naujų ląstelių sintezėje. Kalbant plačiau, cholinas taip pat labai svarbus gerai kepenų funkcijai bei smegenų veiklai palaikyti.

Jeigu giluminiuose odos sluoksniuose trūks pagrindinių maisto medžiagų ir ląstelės negalės tinkamai atsinaujinti, odos problemos tik didės. Norint pajusti, kaip kiekvienas odos sluoksnis darosi vis stangresnis ir sveikesnis – pasirūpinkime savo oda iš vidaus. Pradėkime namą statyti nuo pamatų, o ne denkime griūvančias sienas paauksuotu stogu.