TOP 3 vitaminai IMUNITETUI stiprinti

Stiprus imunitetas aktualus visus metus, tačiau dažniausiai apie jo stiprinimą susirūpiname tik pradedant atsirasti pirmiems peršalimo ar kitų ligų simptomams. Su kasdieniais sveiko gyvenimo būdo pasirinkimais, ligoms atsparų imunitetą palaikyti nėra sunku. Pradedant subalansuota mityba, pakankamu vandens kiekiu, kokybišku miegu bei baigiant kasdienio streso prevencija. Šiais veiksmais galime kurti ilgalaikę sveikatą. Tačiau daugelis gydytojų pritaria, jog svarbiausių vitaminų vartojimas papildomai gali padėti mūsų imunitetui išlikti stipriam visus metus. Šiandien dalinames svarbiausių vitaminų sąrašu, efektyviai padėsiančiu mums būti sveikiems ir kurie vitaminai imunitetui yra geriausi.

Vitaminas D

PIRKTI D3 vaikams

PIRKTI D3 suaugusiems

Ar žinojote, kad šis „vitaminas“ techniškai nėra vitaminas? Vitaminas D iš tikrųjų veikia labiau kaip hormonas.

Nors vitaminas D, ko gero, geriausiai žinomas dėl savo naudos kaulų sveikatai, jis taip pat vaidina svarbų vaidmenį stiprinant imuninį atsaką. Galingas vitaminas signalizuoja organizmui, kad jis kurtų imunitetą stiprinančius junginius, pavyzdžiui, antimikrobinius baltymus, atsakingus už organizmo apsaugą nuo susirgimo.

Pastaruoju metu vitaminas D sulaukė daugiau dėmesio dėl galimo jo poveikio mažinti riziką susirgti COVID-19. Tačiau norint patvirtinti faktą, jog mažas vitamino D kiekis organizme neabejotinai padidina COVID-19 riziką (arba sukelia blogesnius simptomus, jei esate užsikrėtęs), reikia atlikti daugiau išsamesnių tyrimų. Dabartiniai tyrimai rodo, kad yra matomas ryšys tarp vitamino D trūkumo ir sunkesnių COVID-19 persirgimo pasekmių.

Kaip gauti pakankamai vitamino D?

Mūsų kūnas gamina vitaminą D, kai sugeriame saulės spindulius. Deja, vitamino D maisto šaltinių yra labai mažai ir dauguma žmonių negauna pakankamai vitamino D iš saulės, kad patenkintų jo poreikį, ypač žiemą.

Jei jums buvo diagnozuotas šio vitamino trūkumas, rekomenduojama vartoti vitamin papildus. Vitaminas D yra viena iš nedaugelio maistinių medžiagų, kurias rekomenduojame gauti iš papildų, ypač jei negaunate daug saulės. Daugumai suaugusiųjų reikia 15 mcg arba 600 TV per dieną, nors daugelis kurie ekspertų rekomenduoja didesnį kiekį kaip saugų vartoti kasdien.

Vitaminas C

PIRKTI vitaminą C

Vitaminas C gauna daug dėmesio, kai yra kalbama apieimunitetą – ir ne be priežasties! Tai esminis vitaminas, kuris gali padėti kovoti su peršalimu, sustiprinti antioksidacinį aktyvumą organizme ir padėti įsisavinti kitas maistines medžiagas, tokias kaip geležis. Vitaminas C taip pat reikalingas kolageno sintezei. O kolagenas yra struktūrinis baltymas, dėl kurio oda atrodo stangri ir sveika.

Mokslas apie vitaminą C

Tyrimai rodo, kad reguliarus vitamino C vartojimas yra susijęs su sumažėjusia įprastų lėtinių ligų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį ir tam tikras neurologines ligas, rizika. Kovojant su infekcijomis, vitamino C imunitetą stiprinančios galios yra susijusios su jo antioksidacinėmis savybėmis. Tai reiškia, kad vitaminas C (kuris pats yra antioksidantas) padeda organizme regeneruoti kitus antioksidantus, tokius kaip vitaminas E, taip sumažindamas kenksmingų laisvųjų radikalų, galinčių sustiprinti infekcijas, skaičių.

Cinkas

PIRKTI cinką

Cinkas yra būtinas mineralas, kuris turi būti suvartojamas su maistu. Iš tikrųjų labai svarbu kasdien vartoti cinką, nes organizmas neturi galimybės šio mineralo sandėliuoti. Cinkas padeda palaikyti efektyvią smegenų veiklą, sveiką hormonų lygį, padeda sintezuoti DNR ir baltymus bei stiprina imuninę sistemą. Jis taip pat tarnauja kaip kofaktorius maždaug 300 organizmo fermentų. Reikia žinoti, kad cinko trūkumas gali būti susijęs su sulėtėjusiu augimu, lytine disfunkcija, viduriavimu ir lėtu žaizdų gijimu.

Mokslas apie cinko ir imuniteto ryšį

Cinkas palaiko imuninių ląstelių, tokių kaip neutrofilai ir makrofagai, funkcionavimą. Dėl to cinko trūkumas gali sukelti didesnę infekcijų riziką. Nors tyrimai prieštaringi, manoma, kad cinkas gali sumažinti su peršalimu susijusių simptomų trukmę ir sunkumą, neleisdamas virusui patekti į ląsteles ir sustabdyti jo dauginimąsi organizme.

Remiantis naujais tyrimais, cinko antivirusinės savybės gali padėti organizmui kovoti su virusinėmis rūšimis, panašiomis į tas, kurios sukelia COVID-19. Tačiau cinko ir virusų, tokių kaip koronavirusas, tyrimai dar tik pradedami ir dar reikia atlikti daug tolesnių tyrimų, kad galėtume padaryti išsamesnes išvadas apie jų ryšį.

O kaip manote jūs, kuri vitaminai imunitetui yra geriausi?